Skip to main content

ŻYWNOŚĆ EKOLOGICZNA- DLACZEGO WARTO JĄ WYBIERAĆ?

By 1 grudnia, 2020Bez kategorii3 min read

Zdrowe odżywianie dawno przestało być już tylko chwilowym trendem, a stało się stylem życia. Jako konsumenci, jesteśmy coraz bardziej świadomi. Zwracamy uwagę na to, co jemy i skąd pochodzą produkty, które kładziemy na naszych talerzach. Stawiamy na to, co zdrowe i wartościowe, zgodne z naszymi przekonaniami i dobre dla środowiska. Jedzenie to nasze paliwo, powinno dawać nam energię na cały dzień i sprawiać, że czujemy się po prostu dobrze. Dlatego warto wybierać to, co najlepsze. Czy właśnie taka jest żywność ekologiczna? Tak!
I w tym artykule zamierzam to udowodnić!

Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Coraz więcej osób decyduje się przejść na zdrowy tryb życia, rezygnując z niezdrowych, wysoko przetworzonych produktów, które zatruwają nasz organizm. Dobre, wartościowe jedzenie sprawia, że nasz organizm pracuje lepiej, a my mamy dawkę energii na cały dzień. Zdrowe produkty to takie, które nie zawierają polepszaczy smaku, konserwantów i chemicznych substancji wpędzających nas w choroby cywilizacyjne: otyłość, cukrzycę i nowotwory. To co zdrowe, jest przede wszystkim naturalne. Warto wiedzieć, że aby produkt był uznany za ekologiczny, musi spełniać restrykcyjne wymagania na każdym etapie produkcji. Mamy więc pewność, że płacimy za jakość i?zdrowie! Dlaczego powinniśmy wybierać żywność ekologiczną?

Eko znaczy lepsze

Żywność ekologiczna nie zawiera pestycydów, GMO, ani chemicznych spulchniaczy i wzmacniaczy smaku. Jest bogata w minerały, witaminy i substancje odżywcze, niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zdrowe odżywianie, to nie chwilowa moda, ale dojrzała dietetyczna decyzja, w trosce o nasze zdrowie i dobro naszej planety. Produkcja żywności ekologicznej opiera się na naturalnych procesach, co sprzyja dbaniu o środowisko. W Created with Love wiemy, jak ważne są nawet najmniejsze kroki, mające na celu chronić naszą planetę. O tym jak działamy i jak możesz zrobić to z nami, dowiesz się tutaj.

Rolnictwo ekologiczne

Ekologiczne rolnictwo to takie, które jest proste i przyjazne dla środowiska. Gleby nie faszeruje się chemią, czy pestycydami, które często wywołują alergie pokarmowe i skórne. Wszystko odbywa się przy użyciu tylko naturalnych substancji. Owoce i warzywa rosną we własnym tempie, bez ingerencji człowieka i mechanicznych oprysków. Rolnicy robią wszystko, by minimalizować skutki zanieczyszczeń powietrza i gleby czynnikami zewnętrznymi, takimi jak smog. Więcej o rolnictwie ekologicznym możesz przeczytać tutaj.

Humanitarne hodowle

Nie trzeba być zdeklarowanym wegetarianinem, aby wiedzieć, że to, co dzieje się ze zwierzętami w hodowlach przemysłowych, jest okrutne i po prostu złe.  Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z mięsa, warto postawić na hodowle w których zwierzęta są traktowane humanitarnie. Aby były zdrowe, nie faszeruje się ich chemią, antybiotykami, ani paszą zawierającą hormony. Zamiast żyć ściśnięte w nieludzkich warunkach, mają dostęp do pastwisk i wybiegów, karmione są ekologiczną karmą bez GMO i konserwantów. Udowodniono naukowo, że żywność pochodząca od zwierząt, które mają dostęp do świeżego powietrza
i mogą żywić się trawą, jest lepsza i zdrowsza.

Wybieraj mądrze

To tylko kilka z wielu argumentów, które mówią o tym, że żywność ekologiczna jest dla nas najlepszym wyborem. Masz tylko jedno zdrowie i tylko jedną szansę, by zrobić dla niego to, co najlepsze. Jeśli nie wiesz jak zacząć, napisz do nas- pomożemy Ci zmienić Twoje nawyki żywieniowe!

Leave a Reply