Skip to main content

PORANNA RUTYNA- PRZEPIS NA UDANE ŻYCIE

By 8 grudnia, 2020Lifestyle4 min read

Znalezienie czasu na relaks, kiedy cały świat nieubłaganie pędzi do przodu, wydaje się czasem niemożliwe. Masz wrażenie, że musisz niemal siłą wyszarpać kilka chwil tylko dla siebie. A i tak czujesz, że to zbyt wiele. Życie ucieka Ci przez palce, stres i frustracja towarzyszą Ci każdego dnia. Chcesz zwolnić, ale nie wiesz jak. Weź głęboki oddech i zacznij od porannej rutyny. Pół godziny o poranku wystarczy, by odmienić Twój dzień? i Twoje życie. Przeczytaj dlaczego poranna rutyna jest taka ważna i dowiedz się, o co chodzi w planowaniu poranka!

Poranna rutyna: dlaczego jest ważna? 

Rutyna daje nam poczucie bezpieczeństwa. Sprawia, że czujemy się pewnie. W świecie, w którym każdy dzień zaskakuje nas czymś nowym, jest stałością, której potrzebujemy bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Poranna rutyna jest szczególnie ważna. To od niej zaczynamy nasz dzień, to ona decyduje jak będzie on wyglądał. Poranek to czas, kiedy możemy zwolnić. Świat jeszcze śpi, otacza Cię tylko cisza i spokój. Zanim słońce leniwie obudzi się do życia, masz czas, by zrobić coś tylko dla siebie. Nie musisz pędzić, gonić, ani biec. Jesteś tylko Ty i Twoje myśli. Możesz skupić się na sobie i swoich potrzebach. Ustalenie porannej rutyny daje Ci poczucie kontroli nad życiem i sytuacją. Wpływa nie tylko na Twoje samopoczucie, ale i na pewność siebie, która jest kluczem do samoakceptacji. Nie muszę Ci chyba mówić, jakie to ważne?

Zbuduj nawyki, które sprawią Ci przyjemność

Dla wielu z nas poranki to chaos i wyścig z czasem. Wstajemy zbyt późno, od razu wchodząc na ?pełne obroty? i zanim się zorientujemy, pędzimy, choć sami nie wiemy dokąd. Wpadamy w pułapkę stresu i frustracji, bo znowu brakuje nam czasu na to, co najważniejsze. Jak to zmienić? Wstań wcześniej. Wystarczy pół godziny, by zrobić coś dla siebie i rozpocząć dzień od porannej rutyny, która wprawi Cię w świetny nastrój. Zbuduj nawyki, które sprawią Ci przyjemność i będą motywowały Cię do wczesnej pobudki. Zaplanuj swój poranek tak, by nie móc się go doczekać. Budowanie nawyków to proces, który przynosi wiele korzyści. Rozplanuj swoją rutynę na kartce lub w planerze i każdego dnia odhaczaj to, co udało Ci się zrealizować. Jeśli możesz zobaczyć efekt, motywuje Cię to do dalszego działania.

Zaplanuj swój poranek

Twoja poranna rutyna powinna składać się z nawyków, które sprawiają Ci przyjemność i są dla Ciebie dobre. Nie wiesz od czego zacząć? Posłuchaj siebie. Ty sam jesteś dla siebie najlepszą wskazówką. Twoje ciało da Ci znać, czego potrzebuje. Aby troszczyć się o innych, musisz najpierw zatroszczyć się o siebie. Zastanów się, czego brakuje Ci w ciągu dnia, na co nie masz czasu, za czym tęsknisz. Jeśli wiesz, że spędzisz dzień za biurkiem, zadbaj o odrobinę ruchu o poranku. Jeśli Twoja praca wiąże się z ogromnym stresem i ciągle jesteś w biegu, spróbuj medytacji i wyciszenia. Pamiętaj, to czas dla Ciebie, to Ty decydujesz jak rozpoczniesz swój dzień!

Bez presji!

Poranek powinien być czasem tylko dla Ciebie. Przez pół godziny to Ty stajesz się swoim priorytetem. To obietnica nowego dnia, czystej kartki. To Ty decydujesz jak ją zapiszesz. Ale pamiętaj, to nie są zawody. Twój poranek nie musi  być wypełniony po brzegi, a Twoja lista ?to do? może się kończyć. Poranną rutynę dopasuj do swoich potrzeb i swoich możliwości. Rób to, co jest dla Ciebie najlepsze na etapie Twojego życia, w którym teraz jesteś. Pozwól rutynie zmieniać się równolegle z Twoimi potrzebami. To proces, daj sobie czas aby wypracować rutynę, z którą będziesz czuć się dobrze.

Co włączyć do porannej rutyny? Zobacz nasze podpowiedzi i zdecyduj, co będzie dla Ciebie najlepsze! 

  • szklanka wody z miodem, imbirem i cytryną
  • medytacja
  • praktyka jogi
  • kawa w ulubionym kubku
  • kilka minut czytania
  • poranny przegląd prasy
  • trening – przeczytaj, jakie to ważne!                                   

Leave a Reply