Skip to main content

ZORGANIZUJ SIĘ NA WIOSNĘ ? 5 NAWYKÓW ZORGANIZOWANEJ KOBIETY!

By 13 kwietnia, 2021Lifestyle3 min read

Wiosna to czas porządków i nowych początków. Jednak to coś więcej niż mycie okien i wietrzenie szaf ? wiosna to doskonały czas na zmianę nawyków, nie tylko żywieniowych. Jak to możliwe, że doba innych kobiet zdaje się być o kilka godzin dłuższa? Wydają się idealnie łączyć ze sobą wszystkie role i zawsze znajdują czas dla siebie. Zastanawiasz się jak one to robią? To proste ? organizacja jest kluczem do wszystkiego. Nie ważne, czy prowadzisz własny biznes, ogarniasz domowy chaos, czy żonglujesz czasem między kolejnymi zadaniami, poznaj 5 nawyków zorganizowanej kobiety i zorganizuj się na wiosnę!

Zacznij dzień wcześniej

Jak zyskać kilka godzin każdego dnia? Wystarczy, że będziesz wstawać wcześniej, chociaż o pół godziny. Wstawanie o 5 wydaje się być koszmarem, ale to doskonały sposób, by znaleźć czas dla siebie. I tylko dla siebie. Zaplanuj swój poranek tak, by był czasem na który czekasz. Zacznij dzień od medytacji, jogi, ulubionej książki, czy relaksującej kąpieli ? to sprawi, że nie tylko poczujesz się lepiej, ale też nabierzesz sił na cały produktywny dzień. Zadbaj o siebie tak, jak lubisz najbardziej i przytul się zanim stawisz czoła światu.

Zaplanuj swój dzień

Planer powinien stać się Twoim najlepszym przyjacielem. Wybierz taki, który podoba Ci się najbardziej ? na rynku dostępnych jest ich tak dużo, że każdy znajdzie ten ?idealny?, Ty również. Zaplanuj swój dzień, tydzień, miesiąc, rok. Każdego dnia twórz swoją listę ?TO DO? i odhaczaj zrealizowane zadania. Stwórz swoją listę marzeń, inspiracji i celów. Ustal priorytety i realizuj kolejne kroki. Kiedy będziesz skreślać kolejne pozycje poczujesz prawdziwą satysfakcję, gwarantuję Ci to! Ranking planerów na 2021 rok możesz znaleźć tutaj.

Unikaj rozpraszaczy

To czy uda Ci się zrealizować wszystkie zadania z listy ?TO DO? zależy przede wszystkim od Twojej produktywności. Wiesz, że każdy z nas traci każdego dnia nawet kilka godzin (!) na przeglądanie mediów społecznościowych? Ile razy scrollowałaś facebooka i oglądałaś na instagramie te same zdjęcia z idealnego świata gwiazd i influencerów? Czy w jakiś sposób pomogło Ci to w realizacji Twoich celów? Na czas pracy odłóż telefon, wyłącz internet lub wycisz powiadomienia. Pracuj w blokach i pamiętaj o przerwach, bo nikt nie jest produktywny 24/7. Aby ułatwić sobie kontrolę nad tym, ile pracujesz, warto skorzystać ze specjalnych narzędzi do monitorowania czasu pracy.

Postaw na multitasking

Wydaje Ci się, że robienie kilku rzeczy na raz prowadzi do chaosu? Cóż, niekoniecznie. Pewne zadania wymagają od Ciebie 100% skupienia, jednak inne możesz ze sobą łączyć. Sprzątając słuchaj podcastów, jadąc samochodem ucz się języka, płać rachunki przez internet, planuj menu na cały tydzień ( lub skontaktuj się z nami i zrobimy to dla Ciebie. W ten sposób co tydzień możesz zaoszczędzić nawet 8 godzin! W skali roku to tak, jakbyś zyskała?19 dni!

Zadbaj o siebie

Tylko wtedy, kiedy zadbasz o siebie, będziesz w stanie zadbać o wszystko inne. Proste, prawda? Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i odpowiednia ilość snu ? to trio, które zapewni Ci świetne samopoczucie i energię na cały dzień. Każdego dnia poświęć przynajmniej pół godziny na ćwiczenia: to może być siłownia, jogging, joga lub zwykły spacer, najważniejsze, by Twoje mięśnie poczuły coś więcej niż obicie krzesła. Jedz regularne, zbilansowane posiłki i każdy dzień zaczynaj od pożywnego śniadania ? tutaj piszę o tym, dlaczego regularność jest tak ważna i zamiast zarywać noce, śpij przynajmniej 6 godzin. Twój organizm potrzebuje odpoczynku, byś rano znowu mogła dawać z siebie wszystko! 

Leave a Reply