Skip to main content

Dobre życie- gdzie tkwi sekret?

By 22 września, 2020Lifestyle3 min read

Wszyscy chcemy być szczęśliwi. Chcemy czuć, że nasze życie ma sens. Pracujemy, rozwijamy się i zakładamy rodziny. Odhaczamy kolejne pozycje, jak na liście zadań. Budujemy domy, kupujemy samochody i zwiedzamy świat w opcji ?all inclusive?. Mamy wszystko. Ale czy tak wygląda dobre życie?

Mindfulness to świadome bycie tu i teraz. Odrzucenie rutyny i wyłączenie życiowego autopilota. Przyjrzyj się swojej codzienności i pomyśl, czy właśnie tak wyobrażasz sobie swoje życie? Niekończący się pośpiech i zarwane noce, poranki w biegu. Naszym celem coraz częściej staje się nieustanna pogoń za czymś, czego nigdy nie udaje nam się zdobyć. Praktyka uważności uczy, że dobre życie wcale nie musi tak wyglądać, dlatego spróbuj żyć inaczej!

Zapraszam Cię też do mojego artykułu: Medytacja- trening uważności

Zaufaj sobie

Uwierz, że ty jesteś najważniejszym i najpewniejszym, co masz. Uwierz w siebie i swoje umiejętności, ale też w swoje osądy. Bądź swoim najlepszym przyjacielem i jedynym doradcą. Zaufaj temu, co czujesz. Nazwij swoje emocje, przeżyj je i poznaj siebie na nowo. Wiesz, co jest dla ciebie najlepsze, dlatego naucz się ufać sobie. Coś nieustannie wywołuje w tobie negatywne emocje? Najpewniej czas z tego zrezygnować. Słuchaj siebie.

Odpuść

Sztuka odpuszczania to niezwykle ważna umiejętność, której trzeba się po prostu nauczyć. Pozwól sobie odpuścić. Nie musisz być we wszystkim najlepszy, nie musisz nieustannie się rozwijać ani zdobywać kolejnych szczytów. Zrezygnuj z tego, co nie daje ci szczęścia i nie przynosi spełnienia. Nie musisz brać udziału w wyścigu szczurów, a tym bardziej nie musisz nikomu niczego udowadniać, nie na tym polega dobre życie.

Bądź cierpliwy

To nie jest łatwe! Jesteśmy przyzwyczajeni do natychmiastowych rezultatów i szybkich rozwiązań. Niestety, czasami tak się po prostu nie da. Na wszystko przychodzi właściwa pora i chociaż możesz próbować to przyspieszyć?nie warto. Dobre życie to również sztuka czekania. Daj sobie czas, a reszta się ułoży.

Nie osądzaj

Zachowaj otwarty umysł i przestań szufladkować innych. Nie przyklejaj etykietek, nie zakładaj z góry ich intencji. Nie oceniaj tego, co robią. Odejdź od utartych schematów, które wpajano nam przez całe życie. Każdy ma własną historię, dlatego każdy żyje tak, jak potrafi. Staraj się zrozumieć, ale nie nigdy nie oceniaj.

Oddychaj

Oddech potrafi zdziałać cuda! Oddychaj, aby pozbyć się negatywnych emocji i opanować stres. Oddychaj, żeby poczuć, że jesteś, że żyjesz i że jest dokładnie tak, jak powinno być. Oddech otwiera nas na świat, pozwala zatrzymać się w danej chwili i poczuć to, czego wcześniej nie dane nam było doświadczyć. Oddychaj i wypełnij płuca tlenem i dobrem, to najlepsze co możesz dla siebie zrobić.

Leave a Reply