Skip to main content

PRZETRWALNIK NA JESIENNĄ CHANDRĘ

By 13 października, 2020Lifestyle2 min read

Jesienią cały świat wydaje się wrzucać niższy bieg. Jest szaro, ciemno, mokro i wietrznie. Poranki to prawdziwe wyzwanie i nawet kubek ulubionej kawy nie cieszy już tak samo. Wydaje się, że od ostatnich ciepłych dni minęły całe wieki. Brak energii i motywacji staje się codziennością. Jednak czy to naprawdę musi tak wyglądać? Niekoniecznie! Chociaż jesienną chandrę trzeba przede wszystkim przetrwać, można zrobić to z uśmiechem!  

Jesień niewątpliwie ma swoje uroki, jednak potrafi również skutecznie wpędzić
w zrezygnowanie i apatię. Choć wszechogarniające znużenie dotyka prawdopodobnie każdego, warto z nim walczyć. Przetrwalnik na jesienną chandrę to proste sposoby na lepszy humor i lepsze życie!

Zapraszam Cię również do artykułu jak wzmocnić odporność jesienią, który znajdziesz tu!

Zrób listę przeżyć na jesień!

Podczas gdy jesień leniwie mości się w powietrzu, ty postaw na siebie! Nie pozwól aby jesienna chandra przeszkodziła ci w spełnianiu marzeń. Stwórz listę przeżyć, która każdego dnia jeszcze bardziej będzie motywować cię do działania. Pozwól sobie na szaleństwo. Być może pobudzisz swoją kreatywność i puścisz wodze fantazji, tworząc wyjątkową mapę marzeń i celów? Możesz też skorzystać z gotowych inspiracji- na przykład tutaj.

Zadbaj o dom!

Spokojnie, wcale nie chodzi o sprzątanie! Jesienią spędzasz w domu dużo czasu, dlatego tak ważne jest aby czuć się w nim komfortowo. Stwórz w nim przytulną atmosferę, która szybko rozprawi się z jesienną chandrą! Postaw na nastrojowe świece, ciepłe koce i pachnące olejki. Skup się na rzeczach, które wprawiają cię w przyjemny nastrój. Kolorowe lampki i kojąca muzyka to z pewnością idealny przepis na chłodne wieczory, a miękka narzuta zadba o długi, spokojny sen.

Zwolnij!

Wydaje się, że jesienią życie płynie zupełnie inaczej. Podobnie do świata, który powoli zmienia rytm i ty pozwól sobie po prostu zwolnić.  Jesień to idealny czas aby zrobić wszystko to, na co wcześniej brakowało ci czasu. Stwórz playlistę ze swoich ulubionych piosenek. Zaszyj się pod kocem i obejrzyj nowy serial. Zrób ciepłą herbatę i przeczytaj książkę- lista książek idealnych na jesienne wieczory Ponieważ jesienna chandra uwielbia samotność, Ty otaczaj się ludźmi. Spędź czas z rodziną i przyjaciółmi. Zorganizujcie wieczór planszówek, albo ugotujcie razem coś pysznego!

Leave a Reply