Skip to main content

POBUDŹ SWOJĄ KREATYWNOŚĆ NA JESIENIĄ

By 20 października, 2020Lifestyle3 min read

Jesień to dziwna pora roku. Wciąż pamiętasz jeszcze słoneczne chwile na plaży, ale w powietrzu czuć już przejmujący chłód. Chociaż dni stają się krótsze, wydają się ciągnąć w nieskończoność. Długie, ciemne wieczory spędzasz nadrabiając zaległości w ulubionych serialach z lampką wina w dłoni. Zaczynasz mieć tego dość? To zrozumiałe! Wyjdź spod koca i przeczytaj, jak pobudzić swoją kreatywność jesienią!

Jesień to idealny czas na rozwój, ponieważ spędzasz w domu więcej czasu. Chłodne wieczory dają mnóstwo możliwości. W natłoku codziennych obowiązków często wpadamy w rutynę z której nie tak łatwo się wyplątać. Warto przełamać schematy i otworzyć się na nowe doświadczenia.  Dlatego jesienią pobudź swoją kreatywność i odkryj siebie na nowo.

Ćwicz kreatywne myślenie

Z kreatywnością jest trochę jak z mięśniem- nieużywany zanika. Jako dzieci potrafimy ?tworzyć coś z niczego? i wymyślać rzeczy dla innych zupełnie niezrozumiałe. Kiedy jednak dorastamy, stajemy się o wiele bardziej praktyczni i coraz mniej pomysłowi. Działamy w utartych schematach, które dają nam poczucie bezpieczeństwa. Kreatywne myślenie to umiejętność jak każda inna, dlatego trzeba ją ćwiczyć i nieustannie rozwijać. Poświęć więc codziennie kilka minut na budowanie swojego ?mięśnia kreatywności?, efekty cię zaskoczą! Wypróbuj te proste sposoby na ćwiczenie kreatywności.

Wyjdź ze strefy komfortu

Lubimy czuć się pewnie i bezpiecznie. Taka nasza natura. Wybieramy to, co znamy, a każda nowość powoduje w nas uczucie niepokoju. W efekcie podążamy utartymi szlakami, nawet tymi myślowymi, bo?tak jest łatwiej. Jednak łatwe życie jest zazwyczaj po prostu nudne. I chociaż nie ma w tym niczego złego, do zmian potrzebny jest impuls. Aby pobudzić kreatywność musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Zrób to, na co wcześniej brakowało odwagi i przecieraj nową drogę- specjalnie dla siebie. Postaraj się spojrzeć na problemy z innej perspektywy, wprowadzaj rozwiązania, których się boisz, ryzykuj i odkrywaj. Zaufaj sobie i swojej intuicji. Wyzbądź się stereotypów i fałszywych przekonań, które tłamszą twoją kreatywność. Kreatywne myślenie wymaga otwartego umysłu.

Eksperymentuj

Najlepszym sposobem aby pobudzić kreatywność i zerwać ze schematami jest zdobywanie nowych doświadczeń. Eksperymentuj, zarówno w życiu jak i w sposobie postrzegania świata. To zapewni ci świeże spojrzenie i zupełnie inną perspektywę. Nie bój się próbować nowości, także w kuchni!

Kisiel dyniowy z nutą pomarańczy

Składniki:
– 1 dynia hoikido
– 3 pomarańcze
– 2 cytryny
– 4 łyżki ksylitolu
– 3 płaskie łyżki mąki ziemniaczanej
– 2 szklanki wody

Przygotowanie:
Zetrzeć skórkę z cytrusów, następnie wycisnąć z nich sok. Dynię pokroić i upiec.
Upieczoną dynię zblendować na gładkie puree, dodać sok z cytrusów, ksylitol, wodę i zagotować. Rozpuścić mąkę ziemniaczaną w 100 ml wody i małym strumieniem dodać do gotującej się mikstury, cały czas mieszając. Wystarczy zagotować i gotowe.
Smacznego!

Leave a Reply